Loading dogodki

• Ta dogodek je minil.

Koncertni cikel pri Didiju: Patricija Malovrh Mlačnik in Ervin Dvoršak

18. aprila 2023 19:00

Violistka Patricija Malovrh Mlačnik se po končanem Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, kjer je bila učenka prof. Petra Ugrina, izobražuje na ljubljanski Akademiji za glasbo pri prof. Emilu Cantorju. Na državnih in mednarodnih tekmovanjih je osvojila številne zlate plakete in nagrade. Med njene najpomembnejše dosežke se uvrščajo 1. nagrada na tekmovanju TEMSIG (2018 in 2021), 1. nagrada in lavreat spletnega tekmovanja v Beogradu ter 3. nagrada in lavreat spletnega tekmovanja Rudolf Barshai v Rusiji. Kot članica komornega godalnega orkestra Camerata Laibach je dosegla 1. nagrade na mednarodnih tekmovanjih v Bosni in Hercegovini, Rusiji in Sloveniji, Grand Prix v Kazahstanu in 2. mesto v Kanadi. Kot članica godalnega kvarteta Ameba je dobitnica 1. nagrade tekmovanja TEMSIG 2020 ter Škerjančeve nagrade Konservatorija za glasbo in balet v Ljubljani. Kot solistka je nastopila na številnih koncertih, med drugim v Slovenski filharmoniji in ob spremljavi skupine Camerata Laibach na ljubljanskem magistratu. Z omenjeno zasedbo so izvedli tudi številne samostojne koncerte v Sloveniji in Italiji.

V okviru koncertnega cikla bo svoja dela predstavil Ervin Dvoršak, slikar, ki zaključuje študij na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani.

Patricija Malovrh Mlačnik – viola.

Ervin Dvoršak – slikar.

Vstopnice: 12€,

dijaki, študenti: prost vstop.

Datum:
18. aprila 2023