Prireditve za otroke – Poletne kresničke

Domov / Prireditve za otroke – Poletne kresničke

Zaradi omejitve zbiranj letos žal ne moremo izvesti Kresničk 2020 v obliki kot je bilo načrtovano. To pa nikakor ne pomeni, da smo pozabili na vas, dragi najmlajši. Mobilna hiša eksperimentov prihaja v Slovenske Konjice. Kdaj, kaj? Preberite spodaj.

ZNANSTVENA TROJKA HIŠE EKSPERIMENTOV

20. 8. 2020, Dom kulture Slovenske Konjice

12.00, ZVOKOLOGIJA za starostno skupino od 4. do 9. razreda OŠ

Zakaj in kako se zvok širi po zraku? Kako iz navadnih palic naredimo enostavne glasbene inštrumente?

14.00, PLINOLOGIJA  za starostno skupino od 4. do 9. razreda OŠ

Ali s plini lahko gasimo požare? Kaj se zgodi s plini, ko jih stiskamo, in kaj, ko jih ohladimo?

16.00, JAJČKOLOGIJA za starostno skupino od  4  do 8 let (spremstvo odrasle osebe)

Kako trdna je jajčna lupinica? Kako jajce potegne v steklenico? Kako ga potisnemo iz steklenice?

Nujna predhodna prijava  v Splošni knjižnici Slovenske Konjice (03 758 04 33). Lahko se prijavite na več predstav.

Info.: https://www.knjiznica-slovenskekonjice.si/

VSTOP PROST!