Naj gre vse v TT ali kako sem se naučil 3141 decimalk

ČETRTEK, 25., IN PETEK, 26.  OKTOBER 2018

DOM KULTURE SLOVENSKE KONJICE

AGRFT, ZAVOD MARGARETA SCHWARZWALD, ZAVOD K. G. – TOVARNA PREDSTAV, CANKARJEV DOM

GLEDALIŠKA PREDSTAVA

Igra: Nik Škrlec.

Ekipa ustvarjalcev: Nik Škrlec, Katja Černe, Nika Švab, Vid Žnidaršič in Borut Bučinel.

Igralec Nik Škrlec je na 52. Borštnikovem srečanju prejel nagrado za mladega igralca.

Naj gre vse v π je večkrat nagrajeni avtorski projekt dramskega igralca in voditelja oddaje Male sive celice Nika Škrleca, ki je tudi državni prvak v recitiranju števila pi (s 3141 decimalkami), kar je tudi njegova skrita strast – tri leta zapored je zmagoval na tekmovanju na Fakulteti za matematiko in fiziko. Ves ta čas želi ljudem pokazati, kaj pravzaprav počne, da mu to uspeva … in da je to početje v bistvu zelo sorodno gledališču, ustvarjanju in domišljiji.
Gre za prvo predstavo, ki na oder postavlja mnemotehniko palače spomina, način pomnjenja decimalk števila pi. Nik v predstavi odigra domišljijski svet, ki se skriva za njegovimi številkami, ter poskuša združiti svet matematike, števil, domišljije in gledališča v dinamično in igrivo celoto domišljijskega absurdnega sveta, v katerem je vse mogoče.

Predstava je namenjena učencem od 11. leta naprej, še posebej dijakom srednjih šol.

Vstopnice posameznih predstav: učenci in dijaki: 7 EUR, ostali: 10 EUR.

Informacije: Center za kulturne prireditve Slovenske Konjice, 03 758 04 37, info@ckpkonjice.si

FB: Center za kulturne prireditve Slovenske Konjice.

Skoči na vsebino