Loading dogodki

« Vsi dogodki

• Ta dogodek je minil.

Je kir ke riku? Poharska komedija

17. decembra 2023 19:00

𝐍𝐚𝐤𝐮𝐩 𝐯𝐬𝐭𝐨𝐩𝐧𝐢𝐜 𝐣𝐞 𝐦𝐨ž𝐞𝐧 𝐯 𝐩𝐫𝐞𝐝𝐩𝐫𝐨𝐝𝐚𝐣𝐢 𝐯 č𝐚𝐬𝐮 𝐮𝐫𝐚𝐝𝐧𝐢𝐡 𝐮𝐫 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐚 𝐳𝐚 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐢𝐫𝐞𝐝𝐢𝐭𝐯𝐞 𝐒𝐥𝐨𝐯𝐞𝐧𝐬𝐤𝐞 𝐊𝐨𝐧𝐣𝐢𝐜𝐞 𝐚𝐥𝐢 𝐩𝐚 𝐮𝐫𝐨 𝐩𝐫𝐞𝐝 𝐩𝐫𝐢č𝐞𝐭𝐤𝐨𝐦 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐚, 𝐫𝐞𝐳𝐞𝐫𝐯𝐚𝐜𝐢𝐣 𝐧𝐞 𝐬𝐩𝐫𝐞𝐣𝐞𝐦𝐚𝐦𝐨.
V idilično, na videz zaspano vasico pod Pohorjem, pride Ljubljančan, Gašper. Po dolgem času ga domov pripelje njegovo dekle, Ana. Njun obisk sprva vznemiri njeno tradicionalno kmečko pohorsko družino, očeta Franca, teto Treziko in sestrični Jolandi ter Klavdijo. Nato se nemir preseli še na Aninega bivšega fanta, klenega Pohorca, Toneta. Gašper pooseblja vse, kar se Pohorcem upira, zato se ga sklenejo čim prej znebiti. Kako? Na veliko precej zabavnih načinov; med drugim ga izzovejo k posebni vaški iniciaciji, ki bi naj Gašperja »posvetila« v Pohorca. Jim bo uspelo? Ni videti, da jim bo, še posebej ne, ker se ceremonija spreobrne v nevaren nesporazum, pri katerem gre Gašperju celo za življenje. Kako se bo zadeva razvila in kako mu bo pri tem pomagalo učenje pohorščine, boste izvedeli v novem celovečernem filmu, ki je posnet v pohorskem narečju. Da o zabavnih likih, ki zapletajo in odpletajo zgodbo, ne govorimo. Da imajo maslo, in to pristno pohorsko, na glavi vsi – od župnika do vaškega posebneža Luke – se pokaže v 90 minutni filmski zgodbi. Smeh in solze so zagotovljeni!
Režija in produkcija: Andrej Pratnemer, Denis Vengust
Cena vstopnice: 6€.