Domov / 0

10. septembra 00:00 - 16. oktobra 00:00

ARPAD ŠALAMON,

JUBILEJNA RAZSTAVA OB 90 – LETNICI

grafike, ex librisi, slike in akvareli.

Arpad Šalamon, likovni pedagog, slikar in grafik, se je rodil leta 1930 v Subotici madžarskim staršem. Tam je končal tudi učiteljišče. Diplomiral je na pedagoški akademiji v Ljubljani pri prof. Dragu Vidmarju in Zoranu Didku. V 50. – letih je bil eden prvih učiteljev moderne likovne vzgoje v Prekmurju. Od leta 1961 je poučeval tehniško vzgojo na osnovni šoli v Velenju. Na Zavodu za šolstvo Celjske regije je bil inšpektor likovnega pouka. Po upokojitvi se je pričel še intenzivneje ukvarjati z likovnim ustvarjanjem, še posebej z grafiko. V ex librisu je uvrščen med najaktivnejše umetnike na svetu, saj so njegovi grafični odtisi v arhivih knjižnic, galerijah in zbirkah po vseh celinah. Je prejemnik številnih priznanj in nagrad, med drugimi zlatega grba Občine Slovenske Konjice. Je član Društva šaleških likovnikov v Velenju. Živi in ustvarja v Slovenskih Konjicah.

Razstava bo na ogled do 16. oktobra 2020.

Start: 10. septembra 00:00
End: 16. oktobra 00:00