Spremenjen odpiralni čas v Knjižnici Zreče

Četrtek: od 10.00 do 18.00

Petek: od 8.00 do 15.00

Vsaka prva sobota v mesecu: od 8.00 do 12.00

Poletni odpiralni čas (1. 7. – 30. 8.)

Ponedeljek: od 10.00 do 18.00

Petek: od 9.00 do 15.00

Razlogi za spremenjen odpiralni čas Knjižnice Zreče

𝘒𝘯𝘫𝘪ž𝘯𝘪č𝘢𝘳𝘫𝘪 𝘴𝘱𝘳𝘰𝘵𝘯𝘰 𝘴𝘱𝘳𝘦𝘮𝘭𝘫𝘢𝘮𝘰 𝘱𝘰𝘵𝘳𝘦𝘣𝘦 𝘭𝘰𝘬𝘢𝘭𝘯𝘦𝘨𝘢 𝘰𝘬𝘰𝘭𝘫𝘢 𝘵𝘦𝘳 𝘵𝘢𝘬𝘰 𝘻 𝘰𝘳𝘨𝘢𝘯𝘪𝘻𝘢𝘤𝘪𝘫𝘰 𝘬𝘯𝘫𝘪ž𝘯𝘪𝘤𝘦 𝘰𝘮𝘰𝘨𝘰č𝘪𝘮𝘰 𝘪𝘯 𝘳𝘢𝘻š𝘪𝘳𝘪𝘮𝘰 𝘻𝘢𝘥𝘰𝘷𝘰𝘭𝘫𝘦𝘷𝘢𝘯𝘫𝘦 𝘱𝘰𝘵𝘳𝘦𝘣 𝘪𝘯 ž𝘦𝘭𝘫𝘢 𝘴𝘷𝘰𝘫𝘪𝘩 𝘶𝘱𝘰𝘳𝘢𝘣𝘯𝘪𝘬𝘰𝘷.

Spremenjene razmere, predvsem hiter razvoj tehnologije in storitev zahtevajo tudi od knjižnic izboljšanje organiziranosti, ki temelji predvsem na proaktivnem, učinkovitem strokovnem delu. V sodelovanju z različnimi deležniki knjižnica izvaja svoje poslanstvo in širi storitve. S povezovanjem krepi svojo vlogo in položaj v okolju.

Poudarjeno povezovanje poteka predvsem na področjih, kjer knjižnica želi okrepiti svojo ponudbo oz. povezanost z okoljem.

Z umeščanjem različnih dejavnosti v Knjižnico Zreče: sejmi, delavnice, animacije, literarne dejavnosti, bibiliopedagoške vsebine za predšolske in osnovnošolske otroke, izobraževanja, pravljice, Knjižnica semen, poletje na Srečni ploščadi … postaja le-ta še bolj prepoznavna v lastnem okolju.

Zaradi izvajanja vseh omenjenih dejavnosti knjižnica uvaja spremenjen odpiralni čas za izposojo in vračanje gradiva.

Odpiralni čas presega določila Pravilnika o pogojih za izvajanje knjižnične javne službe. Ta za Knjižnico Zreče (Knjižnica I) priporoča min. 20 urno redno tedensko odprtost. Knjižnica Zreče zagotavlja 33 urno redno tedensko odprtost.

Spremenjen odpiralni čas prične veljati s 3. 5. 2024.

Informacije: Splošna knjižnica Slovenske Konjice, 03 758 04 38 in ana.milicevic@knjiznicakonjice.si.

Hvala za razumevanje.

Vaša knjižnica